UltraContact NXT İle Continental’e Uluslararası Tasarım Ödülü UltraContact NXT İle Continental’e Uluslararası Tasarım Ödülü

1997 yılında kurularak 700 üzerinde çalışana sahip ve pazarın lideri olan otomotiv teknolojisi ve maliyet kıyaslama şirketi A2MAC1, şu an Türkiye’de 10 olan müşteri sayısını 2023 sonuna kadar 50’ye çıkarmayı hedeflediğini bildirdi. Türkiye’deki ilk iştirakini İstanbul’da açan şirket, depremin yarattığı olumsuz etkiye karşı da özel bir fiyat kampanyası yapacaklarını ve Türkiye gelirlerinin yaklaşık yüzde 20’sini de depremzedelerin kullanımı için bağışlayacağını duyurdu. 
4 Nisan 2023 tarihinde bir toplantı düzenleyen A2MAC1 CEO’su Frank Bunte ve şirket yöneticileri otomotiv sektöründe faaliyet gösteren OEM ve tedarikçilerinden oluşan 850 müşterileri olduğunu kaydederek OEM mühendis ekiplerinin sağladıkları platformu kullandıklarını söylediler. Mikro araçlardan kamyonlara kadar 1000 aracı alıp sökerek hizmet verdiklerini belirten Bunte, müşterilerinin sürdürülebilir büyümelerine yardımcı olmak, OEM ve tedarikçilerinin AR-GE çalışmalarına dijital destek vermek ve geleneksel araçlardan akıllı cihazları dönüşümde araçları daha iyi tasarlamalarına yardımcı olmak gibi ana destekleri olduğunu ifade etti.
Müşterilerine araçların içindeki teknolojileri göstererek, parçalara ayrılan araçlarla ilgili parçaların teknik verilerini sağlayarak tasarımlarına yardımcı olduklarını aktaran Bunte, sundukları platformda aracın ve bütün parçalarının bir dijital kopyası bulunduğunu vurgulayarak parçayla ilgili bütün detaylar ve maliyet hesaplamalarını sunduklarını kaydetti.  
A2MAC1 yöneticileri hizmet verdikleri araçları yüzde 80 oranında binek, yüzde 15 hafif ticari araç ve az miktarda da kamyon olarak tanımladılar. 
Türkiye’ye gelme amaçlarını hizmetlerini yerelleştirerek daha yakın hizmet vermek olarak özetleyen A2MAC1 CEO’su Frank Bunte, OEM’ler kadar tedarikçilerle daha yakın çalışmak istediklerini ve tedarikçilerin değişen EV dünyasında pazarı daha iyi anlamalarına yardımcı olmayı ve nasıl rekabet edeceklerine yardımcı olmak istediklerini açıkladı. 
 

Editör: Akın Öcal