Kenworth Verimlilik Teknolojilerini SuperTruck’ta Kullandı Kenworth Verimlilik Teknolojilerini SuperTruck’ta Kullandı

Aysberg Basın Yayın tarafından organize edilen, seçici kurulunda taşımacılık ve lojistik sektörünün sivil toplum örgütleri olan Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) ve Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) ile ulusal medya ve sektörel yayınların temsilcilerinden oluşan Atlas Lojistik Ödülleri yarışması sonuçlandı. Yarışmaya 114 aday başvurdu. Firmaların faaliyet başarılarına göre ya da hayata geçmiş bulunan projeleriyle yarıştığı kategorilerin yanı sıra sonuçları internet oylaması ile belirlenen “Yılın En Beğenileni” kategorisinde 12 bin 48 oy kullanıldı. 
“Yılın Lojistik Tedarikçisi” dalında yarışan, Ford Trucks, bu dalda en yüksek oyu alarak, “2022 Yılının En Beğenilen Lojistik Tedarikçisi” seçildi. Ödül, Uluslarararası Lojistik ve Taşımacılık Logitrans'ta düzenlenen törenle  UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özer tarafından verildi. Türk mühendislerin geliştirdiği ve Eskişehir’de üretilen “2019 Uluslararası Yılın Kamyonu” ödüllü Ford Trucks F-MAX, yüksek performanslı motoru ve ileri teknolojik donanımları ile lojistik şirketlerin ve sürücülerin büyük beğenisini kazandı. 
60 yılı aşkın süredir ağır ticari sektöründe hizmet veren Ford Trucks, yüzde 100 elektrikli kamyonunu ve Ford Otosan’ın mühendislik yetenekleri, teknoloji üretimi ve Ar-Ge gücü ile geliştirdiği bağlantılı ve otonom sürüş teknolojilerini geçtiğimiz günlerde Hannover’de düzenlenen Uluslararası Ticari Araç Fuarı’nda (IAA) tanıttı. 
 

Editör: Akın Öcal